Balva objektam- Ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā

Par Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas 2020 laureātu, saņemot augstāko apbalvojumu nozarē, atzīta Ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā un tās autori SIA ARHIS ARHITEKTI.

''Latvijas Arhitektūras gada balva ir prestižs apbalvojums, kas ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru. Šogad balva tiks pasniegta divdesmit piekto reizi, un tā ir atzīta par valstiski nozīmīgu pasākumu, bet pati balva ir augstākais novērtējums Latvijas arhitektūrā. ''

Projektēšanas biroja ARHIS ARHITEKTI un arhitekta Andra Kronberga metode ir attīstīt ideju, kas rezonē ar konkrētu apbūvētās vides situāciju un kontekstu, savienot vēsturisko substanci un laikmetīgās būvkultūras izpausmi, nezaudējot īpašo vēstures noskaņu un izvirzīt arhitektūras kvalitāti kā galveno principu. Tās ir pamatvērtības, uz kurām balstām savu darbību jau vairāk kā 30 gadus.

Saruna, dialogs, izpratne un cieņpilna saspēle sniedz kvalitatīvu un pārdomātu (ilgtspējīgu) rezultātu.

Miesnieku ielas arhitektūras projekta autori Andris Kronbergs, Raimonds Saulītis, Anita Šnitko, Andis Alksniņš, Vilnis Uzors, Edgars Janeļuns, Kristaps Šulcs

SIA "O3FM Inžnieru birojs " izstrādāja inženierdaļas: AVK-Apkure, Ventilācija un Kondicionēšana , SM-Siltummehānika un SAT-Ārējā Siltumapgāde.