Magnētiskās rezonanses (MR) centrs Jēkabpilī

Objekts: Medicīnas iestāde
Adrese: Pormaļa iela 125, Jēkabpils
Inženiersadaļas: AU - AVK-A Apkure; AU - AVK-V Ventilācija; AU - AVK-VK Gaisa dzesēšana
Projekta vadība: „Forta Medical” SIA
Būvnieks: „Skonto būve” SIA
Pasūtītājs: “Vizuālā diagnostika”2015.gada rudenī ekspluatācijā tika nodota pirmā ārstniecības iestāde, kuras būvniecībā izmantotas Latvijā ražotu moduļu konstrukcijas. Būvprojekts izstrādāts 2015.gadā un reizē ar būvniecības sākumu tika uzsākta objekta autoruzraudzība
Projekts ir īstenots kopā ar ārzemju projektētājiem no Izraēlas, kuri specializējušies ārstniecības iestāžu projektēšanā.
Tā kā slimnīcas telpas bija noslogotas, kā arī šī projekta tapšanas gaitā būtiskākais nosacījums bija nepārtraukta slimnīcas darbība, tāpēc kā risinājums bija iespēja izvietot MR centru moduļu tipa ēkā, kurā ievietota Siemens Essenza (1,5 T) MR iekārta. Slimnīcai būvdarbu dēļ nevajadzēja pārtraukt darbu, iztika bez klasiska būvlaukuma, jo lielākais darba apjoms tika paveikts uzņēmuma ražotnē Tukumā. Projektētājiem, savukārt, 3D vidē. Rūpnīcā tika izgatavoti moduļi ar pilnu iekšējo apdari, objektā uz vietas bija nepieciešams veikt vien pamatu izbūvi un moduļu montāžu, kā arī ēkas fasādes apdares darbus.
Rezultātā tapa atsevišķa moderna modulāra celtne, kas reizē ir arī komplicēts inženiertehnisks risinājums, jo pielāgots ārstniecības iestādes specifiskām prasībām. Ir laba skaņas un elektromagnētiskā lauka izolācija, kā arī ierīkota īpaša ventilācijas un dzesēšanas sistēma.

Būvprojekta izstrādes gads: 2015.